Szeretnél egy egyszerű desszertet készíteni, ami mindenkit lenyűgöz? Akkor ezt a desszertet muszáj próbálnod. Az alap egy kókuszkrémréteg, amelynek fantasztikusan sima az állaga. Tökéletesen kiegészíti a fagyasztott málna zselés rétege. Ez olyan ízletes kombinációt eredményez, amely szó szerint elolvad az ember nyelvén.
Hozzávalók a krémhez:
Hozzávalók a tálaláshoz:
- 150 g fagyasztott málna
- 50 ml víz
- 20 g liofilizált málna a díszítéshez
- 1 evőkanál méz
- 1 teáskanál kukoricakeményítő

Ezek a termékek érdekelhetnek:
Elkészítés:
Kezdjük az alapkrém elkészítésével. Tegyük vízbe a zselatinlapokat egy lábasban 5 percre. Ezután adjunk hozzá 3 evőkanál kókusztejet és hagyjuk, hogy a zselatin alacsony hőfokon feloldódjon. Majd hozzáadjuk a maradék kókusztejet és mézet és hagyjuk pár percig melegedni, hogy összeérjen. De ne forrjon fel. Ezután pihentessük a keveréket fél órán át az edényben. Időnként keverjük meg, hogy ne csapódjon ki a kókusztej zsíros része. Ezután készítsünk elő 4 poharat, osszuk el bennük a keveréket egyenletesen, és tegyük néhány órára a hűtőbe, hogy lehűljön.

Ezután folytassuk az öntet elkészítésével. Forraljuk fel a fagyasztott málnát a vízzel és a mézzel. Ezután villával pépesítsük az egészet. Végül adjuk hozzá a kevés vízben feloldott keményítőt, és főzzük, amíg besűrűsödik. Öntsük a málnapürét a panna cottára, és tegyük a hűtőbe még egy órára. Amikor lehűlt a desszert, díszítsük liofilizált málnával és tálaljuk.

Tápértékek | 1 pohár (összesen 4 adag) |
|---|---|
| Energiatartalom | 258 kcal |
| Fehérje | 3,5 g |
| Szénhidrát | 15 g |
| Zsír | 20 g |
| Rost | 2 g |
Szeretnél egy könnyű desszertet élvezni, amely frissítő és szó szerint elolvad a nyelveden? Garantáljuk, hogy ez a panna cotta kitűnő választás lesz.
Oszd meg velünk alkotásaidat a közösségi médiában #gymbeamhu megjelöléssel.
Komment hozzáadása