Sütiket használunk a jobb felhasználói élmény érdekében. Hogy megfeleljünk az új elektronikus hírközlési adatvédelmi irányelvnek, engedélyt kell kérnünk a sütik használatához. További információk.
Edzőkesztyűk
Edzőkesztyűk - ma már nem különösek az edzőteremben, nem hiányozhatnak egy sportoló felszereléséből sem, akik meg akarják védeni a kezüket a sportolás közben előforduló sérülésektől. Ám ezek feladata nem csak megvédeni a kezet a hólyagoktól és keményedésektől, hanem elvezetni az izzadtságot is, aminek köszönhetően nem csúsznak a kezek az edzőgépeken. Az edzőkesztyűk egy sportfelszerelésből sem hiányozhatnak, és rögtön az első edzés után minden sportoló rájön, hogy ezek nélkül nem is lehet edzeni.
Hogyan válasszuk ki az edzőkesztyűt?
Az edzőkesztyű kiválasztása igazából nem annyira nehéz. Leginkább az anyaga a fontos, amelyből készült a kesztyű, a típusa és természetesen a mérete.
A sportkesztyűk anyaga
A kesztyűk anyagának kiválasztásánál ügyelni kell arra, hogy milyen gyakorlatot is végzünk. A légáteresztőbb anyagok védeni fognak az izzadtságtól és a melegtől is. Higiéniai okokból olyan kesztyű viselete alkalmas, amelyet lehet mosni. Nézzük meg a leggyakrabban előforduló anyagokat és az előnyeiket.
Bőr edzőkesztyűk
· tovább bírják és sokkal jobban ellenállnak az elhasználódásnak
· alkalmasak a nehezebb súlyok emelésére az edzőteremben
· erősebbek
· védenek a kidörzsöléstől és a hólyagok kialakulásától
Neoprén edzőkesztyűk
· kényelmesebbek
· a kisebb súlyok emeléséhez alkalmasak
· légáteresztőbbek
· elvezetik az izzadtságot
Bőr edzőkesztyűk nylon alátéttel
· időtállóbbak
· nagyobb mozgásteret biztosít a kezeknek, mint a bőrkesztyűk
· légáteresztőbbek
Ezeken az anyagokon kívül, léteznek olyan kesztyűk is, amelyek a tenyérrészen egy gumi alátétet tartalmaznak. Azok ugyanúgy segítik, hogy ne csússzon a kezünk a súlyzókon és a rúdon.
Az edzőkesztyűk típusai
Fingerless kesztyűk
A fingerless kesztyűk olyan kesztyűk, amelyek nem védik az ujjakat. Leginkább biciklizéshez használatosak, de ezek a leggyakrabban használt kesztyűk az erőnléti edzéseknél is. Az anyag kiválasztásnál főleg azt kell figyelembe venni, hogy milyen típusú fizikai aktivitásra fogjuk használni.
Előnyei:
• légáteresztők és elvezetik az izzadtságot
• nagyobb mozgásteret biztosítanak
• flexibilisebb és szorosabb fogást biztosít
• némelyik magnéziumot tartalmaz a stabilabb fogás érdekében
• hosszabb élettartam
• alkalmasak biciklizéshez és főleg erőnléti edzésekhez
Kesztyűk a csukló tartására
Az edzőkesztyűk, amelyek a csukló tartására szolgálnak, azonkívül, hogy védik a kezet, még a csuklót is tartják edzés közben. Ennek köszönhetően a csukló mindig egy pózban van, nem fordul ki és nincs megterhelve. Ennél a típusú kesztyűnél azt ajánljuk, amelynek varrott a csuklópántja, tehát az a kesztyű része.
Előnyei:
• szorosan tartják a csuklót és védenek a sérülésektől
• ajánlott a nehéz súlyú edzéseknél
• alkalmas haladó és profi sportolók számára is
• a fingerless kesztyűk előnyeit is kínálja
Gripper kesztyűk
A gripper kesztyűk csak a négy ujj alsó ujjperceit védik. Csak súly nélküli edzésekhez ajánlott. Nagy mozgásteret biztosítanak és csúszásmentes alátétet tartalmaznak.
Előnyei:
• nagy mozgásteret biztosítanak
• csúszásgátló alátétet tartalmaznak
• flexibilisebb mozgást biztosítanak
• ideális a saját súllyal való, vagy súlyzók nélküli edzéshez
Nőknek készült kesztyűk
Léteznek női kesztyűk is, ám az egyetlen különbség a női és férfi kesztyűk között, a nagyság. A nőknek készült kesztyűk kisebbek és úgy vannak varrva, hogy pontosan illeszkedjenek a női kézre, és végezetül ne akadályozzák a mozgást. Ami a különböző dizájnokat illeti, a legszélesebb választékot épp a női kesztyűk kínálják. Így minden nő megmutathatja az egyéniségét a szép színeknek köszönhetően.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő méretet?
A megfelelő méret kiválasztása nagyon fontos. A kesztyűnek szépen kell illeszkednie, hogy megkönnyítse az edzést, nem fordítva, hogy ellehetetlenítse. A méret kiválasztásánál arra kell figyelni, hogy ne álljon el, de ne legyen túl szoros nem. Az megakadályozná a helyes fogást.
1. Először a centit tekerjük a dominánsabb kezünk köré (mivel ez a nagyobb) az ujjak tövénél. Ám hagyjuk ki a nagy ujjat.
2. Tegyük a kezünket az asztalra vagy más egyenes helyre és az ujjakat ne feszítsük meg. Igy lazul el legjobban a kéz.
3. Végezetül mérd le a kéznek ezt a kerületét, és ezt úgy, hogy a legpontosabb mérést kapd meg.
4. Végezetül a termékkártyán található mérettáblázattal vesd össze, és aszerint válassz méretet.