Több összetevőjű fehérje

Több összetevőjű fehérje a növényi és állati eredetű fehérje keverékek kategóriája, amelyek többféle fehérjeforrást tartalmaznak. Többféle tejsavófehérje-porok kombinációi lehetnek és például lassabban felszívódó micelláris kazeint tartalmazhatnak. Kevésbé gyakori a különböző növényi alapú fehérjeporok kombinációja. A többféle fehérje egyesítése jobb tulajdonságokat eredményezhet a kapott fehérjekeverékben. Például gyors és lassú felszabadulású fehérje kombinációja lehet. Emellett a fehérjekeverékek több fehérjeforrást is tartalmazhatnak, amelyek eltérő aminosav-spektrummal rendelkeznek.

Ez meglehetősen tipikus a növényi alapú fehérjeporokra, mivel esetükben a a hüvelyesekből és a gabonafélékből nyert fehérjeforrások kombinálása a legjobb. Az eredmény általában egy kedvezőbb összetevő profillal és jobb aminosav spektrummal rendelkező fehérjekeverék. Az állati fehérjekeverékek tipikus példája a FueSix. A növényi alapú fehérjeporok közül például a BIO Vegan Protein kiváló példa.

 Show more

Kinek alkalmasak a fehérjekeverékek?

  • Erősítő és állóképesség sportolók, akik egyszerre szeretnék gyorsan és lassan felszívódó fehérje típusokkal is ellátni a szervezetüket edzés után.
  • Bárki, aki szeretné magának biztosítani az optimális fehérjebevitelt.
  • Olyan személyek, akik fogyni szeretnének és ezért növelniük kell a fehérjebevitelüket.
  • Szakácsok, akik szeretnék növelni az ételeik fehérjetartalmát.
  • Baleset után lábadozó személyek.
  • Bárki, aki kiváló minőségű fehérjével szeretné ellátni a szervezetét.

Mennyi az optimális adag a fehérjekeverékekből?

A fehérjeporok esetében a szokásos ajánlott adag 0,25-0,3 g fehérje között mozog testtömeg-kilogrammonként. Ha azonban nincs kedvetek minden alkalommal elővenni a számológépet, nem árthattok vele, ha 20-40 g fehérjekeveréket fogyasztotok. Ez többé-kevésbé egy púpozott 30 g-os mérőpohárnak felel meg. A fehérjebevitel 40 g-os felső határát különösen azok a sportolók fogják értékelni, akik teljes test edzést végeztek, amely nagyobb fehérjeigényt eredményez. Abban az esetben, ha növényi alapú többkomponensű fehérjét választotok, érdemes körülbelül 25%-kal növelni a bevitt mennyiséget az állati eredetű fehérjeporhoz képest. Ennek az az oka, hogy a növényi fehérjeforrások jellemzően kisebb mennyiségben tartalmaznak leucint és EAA-t is. A növényi alapú fehérjeporok emészthetőségének további javítása érdekében érdemes probiotikumokat is fogyasztani.

Hogyan fogyasszátok a fehérjekeverékeket?

  • A tejsavófehérje táplálékkiegészítők klasszikus fogyasztási módja vízzel vagy tejjel keverve, egy finom fehérjeturmixot létrehozva, amely edzés után vagy a nap folyamán bármikor fogyasztható.
  • De nagyon finom zabkásába vagy más kásába téve is, amelyek finomabbak és a szükséges fehérjével is gazdagabbak lesznek.
  • Tésztába is tehetitek, hogy fehérjedús desszertet hozzatok létre.
  • Az ízesítés nélküli változatok tökéletesek a sós ételekhez, például fehérjés pizza készítésére.
  • Akár smoothie-ba vagy kávéba is tehetitek. Így könnyedén gazdagíthatjátok ezeket az italokat a szükséges fehérjével. 

Szeretnétek többet megtudni a fehérjeporokról és arról, hogy hogyan válasszátok ki a megfelelőt? Akkor mindenképpen olvassátok el a cikkünket: Hogyan válasszuk ki a megfelelő fehérjét fogyáshoz vagy izomnöveléshez?

 Mutass kevesebbet
Nincs találat a keresett termékre.