Hidrolizált fehérjék

Hidrolizált fehérjék a WPH (tejsavófehérje hidrolizátum) néven is ismert tálpálékkiegészítők kategóriája. Legfőbb előnyük a magas fehérjekoncentráció (általában 70-85%), valamint a jótékony aminosav-spektrumuk és a leggyorsabb felszívódási sebesség a fehérjeporok között. A hidrolizált fehérjét hidrolízissel nyerik tejsavó koncentrátumból vagy izolátumból. Ebben a folyamatban a keverék olyan vegyületekkel gazdagodik, amelyek enzimatikusan bontják le a fehérjeláncokat sokkal rövidebb peptidekre. Ez sokkal gyorsabban és könnyebben emészthető fehérjeforrást hoz létre, ami azt jelenti, hogy a szervezet a bevitt fehérje nagyobb részét képes hasznosítani, mint a tejsavó koncentrátum vagy izolátum esetében. Ezenkívül, kivéve, ha a táplálékkiegészítőt tejsavó izolátum hidrolízisével nyerik, teljesen biztonságos a laktóz intoleranciában szenvedők számára.

 Show more

Amikor az elérhető fehérje hidrolizátumok közül próbáltok választani, akkor valószínűleg találkozni fogtok a DH (hidrolízis foka) címkével, és elgondolkodhattok rajta, hogy mit is jelent ez. A címke mellett található szám határozza meg, hogy milyen mértékben hidrolizálták a fehérjét. Minél magasabb ez az érték, annál hasadtabb a kapott keverék, és annál gyorsabban szívja fel a szervezet. Az elérhető legmagasabb fokú hidrolízis a DH32. Ne feledjétek azonban, hogy a hidrolizált fehérjeporok általában enyhén keserű ízűek a hasítás miatt. Lehet, hogy ez nem mindenkinek tetszik, így nem biztos, hogy ideális egyből a legnagyobb kiszerelést beszerezni. A hidrolizált fehérje különösen igényes sportolók számára tökéletes, akik az edzés után a lehető leggyorsabban szeretnék beindítani regenerációs folyamatokat. Ebben a kategóriában a legprototípusosabb termékek a HydroFue és a Hydro Whey DH 32.

Kinek lehet a leginkább hasznos a tejsavófehérje hidrolizátum?

  • Erősítő és állóképesség sportolók, akik szeretnék felgyorsítani edzés után a regenerációt.
  • Bárki, aki optimális fehérjebevitelt szeretne elérni.
  • Bárki, aki növelni szeretné a fehérjebevitelét, hogy elősegítse a fogyást.
  • Szakácsok, akik szeretnék növelni az ételeik fehérjetartalmát.
  • Baleset után lábadozó személyek.
  • Bárki, aki el akarja látni a szervezetét a szükséges fehérjével.

Mennyi az ajánlott adag a tejsavófehérje hidrolizátumból?

A tejsavófehérje hidrolizátum esetében a szokásos ajánlott adag 0,25-0,3 g fehérje között mozog testtömeg-kilogrammonként. Ha azonban nincs kedvetek minden alkalommal elővenni a számológépet, nem árthattok vele, ha 20-40 g fehérjekeveréket fogyasztotok. Ez többé-kevésbé egy púpozott 30 g-os mérőpohárnak felel meg. A fehérjebevitel 40 g-os felső határát különösen azok a sportolók fogják értékelni, akik teljes test edzést végeztek, amely nagyobb fehérjeigényt eredményez.

Hogyan fogyasszátok a tejsavófehérje hidrolizátumot?

  • Ez a tejsavófehérje típus szívódik fel a legjobban az összes közül. Vízzel keverve hozhatjátok ki belőle a legtöbbet, hiszen ez a legjobban felszívódó kombináció.
  • De tejjel is összekeverhetitek, és egy finom, krémes fehérjeturmixot kaptok.
  • De nagyon finom zabkásába vagy más kásába téve is, amelyek a szükséges fehérjével is gazdagabbak lesznek.
  • A tejsavó hidrolizátumot tésztába is tehetitek, hogy fehérjedús desszertet hozzatok létre.
  • Az ízesítés nélküli fehérjepor tökéletes választás a sós ételekhez, például fehérjés pizza készítésére.
  • Akár smoothie-ba vagy kávéba is tehetitek. Így könnyedén gazdagíthatjátok ezeket az italokat a szükséges fehérjével.

Szeretnétek többet megtudni a fehérjeporokról és arról, hogy hogyan tudjátok kiválasztani a megfelelőt? Akkor mindenképpen olvassátok el a cikkünket: Melyik fehérjét válasszuk? Tejsavó koncentrátum, izolátum vagy hidrolizátum?

 Mutass kevesebbet
Nincs találat a keresett termékre.